دلیل نچرخیدن ماشین لباسشویی و رفع مشکل آن

دلیل نچرخیدن ماشین لباسشویی و رفع مشکل آن

دلیل نچرخیدن ماشین لباسشویی و رفع مشکل آن


ماشین لباسشویی یکی از وسایل کاربردی و پرمصرف در منازل و برخی مکان‌های عمومی نظیر هتل، بیمارستان و ... است که امروزه بطور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد و به همین سبب ممکن است دچار موارد خرابی بسیار زیادی شود. نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی یکی از گزارش‌های متعدد خرابی است که می‌تواند دلایل متعددی داشته باشد. ما در این مقاله به دنبال بررسی دلیل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی و راه حل رفع آن هستیم. تا انتهای این مقاله همراه ما باشید:


نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی

نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی یکی از مواردی است که ممکن است اغلب مصرف‌کنندگان آن را تجربه کرده باشند. منظور از این مورد، نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی و کار نکردن آن است. طبیعتا این مورد باعث عدم کارکرد صحیح ماشین لباسشویی و نهایتا از کار افتادن آن می‌شود.

دلیل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی می‌تواند شامل عوامل مختلفی باشد که عیب یابی و تعمیر آن متفاوت است. 
از جمله دلایل نچرخیدن ماشین لباسشویی می‌توان به موارد فوق اشاره کرد:

 • انسداد پمپ تخلیه ماشین لباسشویی
 • خراب شدن برد الکترونیکی موتور ماشین لباسشویی
 • خراب شدن قفل درب ماشین لباسشویی
 • خراب شدن چفت درب ماشین لباسشویی
 • خراب شدن رتور و استاتور ماشین لباسشویی
 • خراب شدن کوپلینگ موتور ماشین لباسشویی
 • خراب شدن تسمه، فولی تسمه یا چرخ تسمه ماشین لباسشویی
 • خراب شدن کلاچ ماشین لباسشویی
 • خراب شدن کیت باند کلاچ ماشین لباسشویی
 • خراب شدن سبد محرک ماشین لباسشویی
 • خراب شدن بیرینگ ماشین لباسشویی
 • خراب شدن موتور ماشین لباسشویی
 • نامناسب بودن بار لباس در دیگ

در ادامه به طور خلاصه به بررسی هر کدام از موارد فوق می‌پردازیم:

نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی


انسداد پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

انسداد پمپ تخلیه، مانع از تخلیه آب شده و از جریان آب به داخل و خارج دستگاه ممانعت می‌کند. انسداد پمپ تخلیه به دلیل ورود اجسام خارجی نظیر سنجاق، سکه، پرز لباس و ... صورت می‌گیرد. این مشکل یکی از علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی می‌باشد. در هنگام بروز چنین مشکلی، بهتر است پمپ تخلیه و رینگ لباسشویی را از لحاظ وجود انواع جسم خارجی بررسی کنید.


خراب شدن برد الکترونیکی موتور ماشین لباسشویی

خرابی برد الکترونیکی موتور ماشین لباسشویی یکی از دلایل نچرخیدن ماشین لباسشویی است. خراب شدن برد الکترونیکی باعث ارسال کد اشتباهی به موتور می‌شود که نهایتا در عملکرد کلی ماشین لباسشویی اخلال ایجاد می‌کند. شما می‌توانید بدون نیاز به حضور تکنسین‌ها این مورد را عیب یابی کنید.

بعد از اطمینان از این عامل در خرابی دستگاه، بهتر است ریست کامل انجام دهید. بعد از این کار دوشاخه دستگاه را از پریز درآورده و بعد از چند دقیقه دوباره به پریز بزنید. برای ارسال سیگنال ریست به تمامی بخش‌ها، لازم است در عرض 12 ثانیه، شش بار درب ماشین لباسشویی را باز و بسته کنید و سپس ماشین لباسشویی را بدون لباس روشن کنید. اگر از عملکرد صحیح ماشین لباسشویی مطمئن شدید، می‌‎توانید از آن استفاده کنید.

خراب شدن برد الکترونیکی موتور ماشین لباسشویی


اگر با ریست کردن مشکل دستگاه شما برطرف نشد، امکان وجود خرابی‌هایی نظیر خرابی میکروسوئیچ و ... وجود دارد و بهتر است عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی خود را به تکنسین‌های مجرب و ماهر بسپارید.


خراب شدن قفل درب ماشین لباسشویی

خراب شدن قفل درب و بسته نشدن آن یکی دیگر از علت‌های نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی است. بروز ایراد در سیستم مکانیکی و الکترونیکی ماشین لباسشویی یکی از موانع چفت نشدن درب ماشین لباسشویی است. در صورت وجود چنین مشکلی لازم است خرابی سیستم قفل درب یا چفت آن و همچنین میکرو سوئیچ درب را بررسی کنید. این سیستم در دستگاه‌های مختلف متفاوت است و بهتر است بررسی آن را به تعمیرکاران باتجربه بسپارید. در صورتی که سوئیچ درب دستگاه شما سالم باشد، صدای عمل کردن آن را خواهید شنید.


خراب شدن رتور و استاتور ماشین لباسشویی

خراب شدن اجزای مختلف رتور یا خرابی سیم پیچ استاتور از دیگر عوامل بروز اخلال در عملکرد کلی دستگاه است. این دو قطعه با ایجاد یک میدان مغناطیسی قوی، باعث ایجاد جهت حرکت به هر دو سو شده و مستقیما بر روی چرخش دیگ تاثیر می‌گذارند. راه حل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی در این حالت، تعمیر یا تعویض این دو قطعه است.

خراب شدن رتور و استاتور ماشین لباسشویی


خراب شدن کوپلینگ موتور ماشین لباسشویی

کوپلینگ موتور باعث اتصال موتور به بخش انتقال نیرو شده و به شفت موتور و گیربکس ماشین لباسشویی متصل می‌شود. این قطعه بر اساس طراحی منحصربفردی که دارد، به دلیل اضافه بار ماشین لباسشویی مانع از راه اندازی و شروع چرخه می‌شود. بررسی خرابی و فرسودگی کوپلینگ موتور ماشین لباسشویی در زمان نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی از دیگر اقدامات لازم است که نیاز به تخصص و مهارت دارد.


خراب شدن تسمه، فولی تسمه یا چرخ تسمه ماشین لباسشویی

تسمه محرک ماشین لباسشویی با اتصال و انتقال نیرو از موتور به دیگ و با چرخاندن تبلک دستگاه باعث چرخش دیگ دستگاه شده و پارگی، پوسیدگی و سایر مشکلات این قطعه، می‌تواند مانعی برای عملکرد صحیح آن شود. همچنین سر خوردن چرخ تسمه ماشین لباسشویی و عدم قرارگیری آن روی تسمه؛ نهایتا منجر به ایجاد اختلال در چرخش دیگ ماشین لباسشویی می‌شود.

فولی تسمه از یک سو روی تسمه و از سوی دیگر روی شفت موتور قرار می‌گیرد و با انتقال قدرت از تسمه به فولی متصل شده به دیگ، باعث اخلال در چرخش تسمه و نهایتا نچرخیدن صحیح لباسشویی می‌شود.


خراب شدن کلاچ و کیت باند کلاچ ماشین لباسشویی

کلاچ قطعه ای برای رسیدن سرعت ماشین لباسشویی به میزان ایده آل است. خرابی کلاچ و کیت باند کلاچ یکی از شایع‌ترین علل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی یا کاهش سرعت آن می‌باشد. کلاچ با اتصال موتور انتقال نیرو به گردونه ی چرخش منجر به عملکرد رایج ماشین لباسشویی شده و ساییدگی یا خرابی آن باعث ایجاد اختلال خواهد شد. کیت باند کلاچ در زمان راه اندازی گردونه چرخش، باعث سرعت بخشیدن به آن می‌شود و عدم فعالیت صحیح آن، کارکرد کلی دستگاه را دچار مشکل می‌سازد.خراب شدن سبد محرک ماشین لباسشویی

سبد محرک ماشین لباسشویی با قرارگیری بین سیستم انتقال نیرو و گردونه داخلی یکی از بخش‌های موثر در نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی است. بررسی سلامت هر یک از بخش‌های سیستم انتقال نیرو و گردونه چرخشی برای کارکرد صحیح دستگاه و چرخیدن ماشین لباسشویی لازم می‌باشد.

خراب شدن سبد محرک ماشین لباسشویی


خراب شدن بیرینگ ماشین لباسشویی

بیرینگ یکی از قطعات گران قیمت ماشین لباسشویی است که با قرارگیری درون گردونه خارجی منجر به روان کردن گردونه داخلی شده و خرابی یا ساییدگی آن منجر به نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی یا حرکت سخت آن می‌شود.


خراب شدن موتور ماشین لباسشویی

موتور یکی از قطعات اصلی ماشین لباسشویی است که خرابی و سوختن آن موجب از کار افتادن فعالیت عادی دستگاه می‌شود اما این اتفاق بسیار نادر است. خرابی موتور، دلیل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی است و نیاز به تعمیر یا تعویض دارد. توجه داشته باشید که بسیاری از ماشین‌های لباسشویی دارای موتور معکوس هستند که باعث چرخش دیگ در دو جهت می‌شوند. شما ممکن است سوختگی موتور را از روی بوی سوختگی منتشر شده در محیط متوجه شوید. تعمیر لباسشویی در تهران یکی از خدمات ارائه شده از سوی مجموعه ما می‌باشد.


نامناسب بودن بار لباس در دیگ

نامناسب بودن بار لباس در دیگ و سنگینی بار لباسشویی باعث تشخیص خطر از سوی دستگاه شده و فشار زیادی را به دستگاه وارد می‌کند. بررسی تراز بودن ماشین لباسشویی و میزان استاندارد وزن بار دستگاه یکی از دلایل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی است. توجه به این عامل ضمن حفظ عملکرد دستگاه، سلامت آن را افزایش داده و استهلاک آن را به میزان بسیار چشمگیری کاهش می‌دهد.


راه حل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی

تا کنون به دلایل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی پرداختیم. در ادامه به بررسی راه حل‌های نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی خواهیم پرداخت. در صورت بروز چنین مشکلی بهتر است نخست قفل و چفت ماشین لباسشویی را بررسی کنید ومطمئن شوید که درب لباسشویی به طور کامل بسته می‌شود. اگر دستگاه شما دچار چنین مشکلی شده است، نیاز به تعمیر یا تعویض خواهد داشت. عیب‌یابی برد کنترلی ماشین لباسشویی و کوپلینگ آن از دیگر اقداماتی است که نیاز به بررسی دارد.

برخی قطعات نظیر تسمه، کلاچ، کیت باند کلاچ، بیرینگ و ... غیرقابل تعمیر می‌باشند و در صورت ایجاد اخلال در عملکرد، نیاز به تعویض آنها خواهد بود. در این صورت بهتر است با تکنسین‌های متخصص تماس بگیرید تا با حضور در محل، سلامت دستگاه شما را بررسی کنند. تعمیر ماشین لباسشویی در تهران یکی از خدمات تخصصی ارائه شده از سوی مجموعه ما می‌باشد.


راه حل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی

سرویس ماشین لباسشویی در تهران

در شناسایی بازار هدف عرضه ماشین لباسشویی، تهران یکی از پرمصرف‌ترین شهرها است که به دنبال گسترش این عامل نیاز به خدمات عیب‌یابی، تعمیر و سرویس ماشین لباسشویی در این شهر افزایش می‌یابد.

تیم ما با حضور متخصصان با تجربه و تکنسین‌های ماهر در اسرع وقت و با بالاترین کیفیت، تمامی خدمات لازم برای حفظ عملکرد صحیح ماشین لباسشویی شما را با حضور در محل ارائه می‌کنند. خدمات تعمیر لباسشویی در تهران یکی از فعالیت‌های تخصصی تیم ما است که به بهترین شکل برای مشتریان عزیز ارائه می‌گردد.سوالات متداول

+ هزینه تعمیر نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی به چه صورت است؟

- هزینه تعمیر نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی بسته به مولفه‌های مختلفی تغییر می‌کند. نوع دستگاه، میزان و عامل خرابی و مراحل تعمیر و نوع قطعه ی تعویض شده از پارامترهای موثر در تعیین قیمت خدمات ارائه شده است.


+ آیا برای تعمیر ماشین لباسشویی همیشه نیاز به تعویض قطعه وجود دارد یا خیر؟

- خیر. بعد از بررسی مشکل ماشین لباسشویی شما و عیب یابی آن توسط متخصصان، ممکن است قطعه ی معیوب نیاز به تعمیر داشته باشد. در غیر اینصورت و با تشخیص کارشناس نیاز به تعویض قطعه وجود خواهد داشت.


+آیا می‌توان نوع و برند قطعه ی تعویض شده را تعیین نمود؟

- کیفیت قطعه ی تعویض شده و برند آن در زمان تعمیر ماشین لباسشویی بسیار مهم است. بهتر است تعیین این عامل از سوی متخصصان مجرب و با توجه به بودجه ی مشتری انجام شود.


+ آیا با انتخاب برند خاص، می‌توان از مشکل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی پیشگیری نمود؟

- مشکل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی یکی از مشکلات شایعی است که ممکن است تمامی مصرف کنندگان برندهای مختلف آن را تجربه کرده باشند. توجه به کیفیت و استاندارهای تولید محصول در زمان خرید بسیار ضروری است اما برند آن قطعیتی بر رخ ندادن چنین مشکلی را نخواهد داشت.


+ برای جلوگیری از بروز مشکل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی چه اقداماتی می‌توان انجام داد؟

- سرویس ماشین لباسشویی در تهران یکی از خدمات موثر و ضروری است که در راستای کاهش احتمال خرابی‌ها و خسارات گسترده از سوی تیم ما ارائه می‌شود و ضمن بررسی سلامت دستگاه، تمامی ایرادات جزئی را برطرف نموده و مانع از اثرگذاری آن بر روی عملکرد کلی دستگاه می‌شود.


+ آیا امکان تعمیر ماشن لباسشویی در محل وجود دارد؟

- بله. کارشناسان ما برای ارائه خدمات تعمیر ماشین لباسشویی در تهران در اسرع وقت در محل حاضر شده و به بررسی مشکلات دستگاه شما می‌پردازند.هنوز دیدگاهی ثبت نشده