علت داغ شدن ماشین لباسشویی

علت داغ شدن ماشین لباسشویی

علت داغ شدن ماشین لباسشویی

یکی از رایج‌ترین مشکلاتی که بیشتر مصرف‌کنندگان ماشین لباسشویی با آن مواجه هستند، داغ شدن ماشین لباسشویی است. این روزها این وسیله بسیار پرمصرف است و افزایش تقاضای خدمات سرویس، عیب یابی و تعمیر آن بسیار گسترش یافته است. داغ شدن لباسشویی باعث ایجاد مشکلات فنی و همچنین بروز پیامدهایی نظیر چروک شدن لباس، سوختن ماشین لباسشویی و در مواردی آتش‌سوزی می‌شود. ما در این مقاله به دنبال بررسی علت داغ شدن ماشین لباسشویی و راهکار برطرف کردن آن هستیم.
 تا انتهای این مقاله همراه ما باشید:


داغ شدن ماشین لباسشویی:

دمای آب ماشین لباسشویی اغلب بین صفر تا 60 درجه است. بعد از اتمام مراحل شست و شو، آبکشی لباس‌ها با آب سرد انجام می‌شود و لباس‌ها خشک یا نیمه خشک می‌شود. داغ شدن ماشین لباسشویی یکی از مشکلات پرتکرار در کاربرد این دستگاه است که به دلایل مختلفی بروز می‌دهد.

در برخی موارد این داغ شدن ناشی از تنظیمات اتوماتیک لباسشویی می‌باشد که دچار اختلال شده است. اگر پس از بررسی دریافتید که این عامل علت اصلی بروز این مشکل نیست، می‌بایست قطعاتی که داغ شده اند را بررسی کنید. در بیشتر موارد بدنه لباسشویی، دو شاخه یا سوکت تغذیه، برد و موتور لباسشویی دچار گرمای بیش از حد شده اند.

در مواجهه با چنین شرایط لازم است شست و شو را متوقف کنید و تنظیمات دمای آن را بررسی کنید. در صورت تنظیم بودن دستگاه، بهتر است برای عیب یابی و تعمیر آن، از یک متخصص باتجربه کمک بگیرید.
تیم کولاک تهویه با مجرب‌ترین متخصصان و کارشناسان، یکی از بهترین ارائه‌دهندگان خدمات تعمیرات لباسشویی در تهران می‌باشد.


عوامل موثر بر داغ شدن ماشین لباسشویی به هم خوردن تنظیمات اتوماتیک ماشین لباسشویی :

داغ شدن لباسشویی نشان از اختلال در یکی از اجزای آن است. اصلی‌ترین دلیل داغ شدن لباسشویی شامل تنظیم نبودن یا به عبارتی بالا بودن دمای آب می‌شود. از جمله علائم بروز این مشکل، چروک بودن بسیار زیاد لباس‌ها بعد از شست و شو و داغ بودن آنها است. اگر هر یک از این دو مورد را مشاهده کردید؛ بهتر است درجه ی آب را کنترل کنید و با استفاده از دفترچه راهنما، اطلاعات لازم برای انواع لباس‌ها بر اساس نوع و جنس بررسی کرده و تنظیمات دستگاه خود را تغییر دهید.


آسیب دیدن برد ماشین لباسشویی:

برد ماشین لباسشویی، یکی از قطعاتی است که به شکل تخصصی در جلوگیری از بروز گرمای بیش از حد در دستگاه نقش دارد. متوقف کردن جریان هیتر المنت و اتصالات برق در زمان رسیدن به دمای مورد نظر از جمله کارکردهای برد در ماشین لباسشویی است. طبیعی است که خرابی و عدم کارکرد صحیح این قطعه منجر به ادامه فعالیت هیتر المنت می‌شود و دمای دستگاه بسیار بالا می‌رود. برای آشنایی با برد لباسشویی و دلیل سوختن این قطعه از لباسشویی می‌توانید مقاله دلیل سوختن برد ماشین لباسشویی را مطالعه کنید.


آسیب دیدن المنت هیتر ماشین لباسشویی:

هیتر المنت نیز یکی دیگر از قطعاتی است که مستقیما در بروز این مشکل نقش دارد. این قطعه وظیفه ی بالا بردن دمای آب را برعهده داشته و خرابی و آسیب دیدن آن در میزان گرمای دستگاه موثر است. همچنین کارکرد درست این قطعه تاثیر بسیار زیادی در کیفیت شست و شو دارد. طبیعی است که شست و شو با دمای بالا موجب خرابی لباس‌ها می‌شود.

خرابی این قطعه می‌تواند به دلیل پریدن فیوز اصلی برق، روشن ماندن طولانی مدت دستگاه و سایر عوامل رخ می‌دهد که در هنگاه سنجش با اهم متر، در حالت قطع نشان داده می‌شود. بهتر است تشخیص، تعمیر و یا تعویض این قطعه ی مهم را به تکنسین‌ها بسپارید.


آسیب دیدن المنت هیتر لباسشویی


آسیب دیدن ترموستات ماشین لباسشویی:

ترموستات یکی از قطعات ماشین لباسشویی است که در کنترل دمای دستگاه تاثیر دارد و در طول شست و شوی لباس‌ها، دما را در میزان مورد نظر و تنظیم شده نگه می‌دارد. خرابی ترموستات باعث کارکرد مداوم هیتر و بالا رفتن دما می‌شود. در صورت پایین آمدن دما ترموستات باعث کارکرد هیتر المنت می‌شود و دمای دستگاه را تا میزان تنظیم شده بالا می‌برد. همچنین در صورت بالا رفتن دمای دستگاه، ترموستات جریان برق را قطع کرده و باعث پایین آمدن دما می‌شود. تاثیر خرابی ترموستات در داغ شدن دستگاه را می‌توان از داغ بودن لباس‌ها و چروکی بیش از حد آنها حدس زد.


نصب اشتباه شیرهای آب ماشین لباسشویی:

اتصال اشتباه ورودی شیر آب گرم منجر به استفاده از آب گرم در شست و شو و آبکشی شده و نهایتا باعث گرم شدن لباس‌ها و چروک شدن آنها می‌شود. بهتر است ورودی‌های دستگاه را به لحاظ درست بودن اتصالات بررسی کنید.


خرابی اتصالات سیمی و اتصال دو شاخه و پریز:

خرابی اتصالات سیمی دستگاه و یا اتصال دو شاخه ماشین لباسشویی و پریز یکی از عاملان بسیار خطرناک در گرمای دستگاه است که به ندرت رخ می‌دهد. برای پیشگیری از این عامل، بهتر است دستگاه خود را مستقیما به یک منبع تغذیه پرفشار متصل نکنید و از یک محافظ استفاده کنید. همچنین پیش از روشن کردن دستگاه از اتصال دو شاخه و پریز اطمینان حاصل کنید.

همچنین از بین رفتن بخشی از سیم کشی یا لخت بودن سیم‌های دستگاه منجر به پایین آمدن مقاومت و عبور جریان بالای برق و نهایتا داغ شدن دستگاه، آسیب به سایر قطعات و در برخی موارد، سوختن ماشین لباسشویی و یا آتش‌سوزی می‌شود. بروز چنین داغی در دستگاه بسیار خطرناک است و ممکن است باعث ایجاد خسارات مالی و جانی بسیار زیادی شود. رخ دادن چنین مشکلی با بوی سوختگی سیم یا دستگاه همراه است.


استفاده بیش از ظرفیت ماشین لباسشویی:

بارگیری بیش از اندازه بدون در نظر گرفتن ظرفیت دستگاه، به مرور زمان منجر به ساییدگی بلبرینگ و ایجاد فشار به موتور می‌شود. در این موارد شاهد داغ شدن ماشین لباسشویی و حتی سوختن موتور خواهیم بود. برای پیشگیری از این عامل بهتر است ظرفیت دستگاه را در نظر بگیرید و به طور متوالی در یک روز از دستگاه استفاده نکنید. این کار باعث حفظ سلامت و افزایش طول عمر ماشین لباسشویی شده و استهلاک آن را تا حد زیادی کاهش می‌دهد.

استفاده بیش از ظرفیت ماشین لباسشویی:


پیشگیری از داغ شدن ماشین لباسشویی:

همانطور که ملاحظه نمودید، داغی دستگاه لباسشویی نشانه‌ها و دلایل مختلفی دارد. بخار شدن درب ماشین لباسشویی، انتشار بخار گرم از پشت دستگاه، چروک بودن و داغ بودن لباس‌ها و داغ بودن بدنه ی ماشین لباسشویی از نشانه‌هایی است که لزوم بررسی علل احتمالی این عامل را نشان می‌دهد. عیب یابی و تعمیر دستگاه شما توسط تیم متخصص کولاک تهویه در تهران در کوتاه‌ترین زمان و با بالاترین کیفیت انجام می‌شود.

رعایت برخی نکات تاثیر بسیار زیادی در پیشگیری از داغ شدن ماشین لباسشویی دارد. بهتر است در استفاده از ماشین لباسشویی از محافظ استفاده کنید و سیم کشی خارجی آن را به شکل مداوم چک کنید. همچنین ظرفیت دستگاه و مقدار مورد نیاز مواد شوینده را در نظر داشته باشید.

حجم بالای لباس در ماشین لباسشویی موجب فشار به قطعات دستگاه و حجم پایین موجب تکرر استفاده از دستگاه و فشار به موتور آن می‌شود. بهتر است حد استاندارد را در نظر داشته باشید و در نظر بگیرید که استفاده بیش از اندازه از مواد شوینده تاثیری در میزان تمیزی لباس‌های شما ندارد و تنها به موتور دستگاه شما فشار وارد می‌کند.

همچنین بهتر است فیلتر دستگاه خود را به طور مرتب پاکسازی کنید و آن را تمیز نگه دارید تا جریان هوا به خوبی انجام شود. علاوه بر اقدامات زیر، بهتر است در بازه‌های زمانی مشخص دستگاه خود را سرویس کنید تا عیب‌های جزئی آن پیش از بروز ایرادات بزرگ‌تر شناسایی شود. این کار ضمن کاهش میزان استهلاک دستگاه شما، باعث صرفه‌جویی در وقت و هزینه می‌شود.

برای سرویس ماشین لباسشویی خود، بهتر است با ما تماس بگیرید تا کارشناسان ما در شهر تهران، در اسرع وقت به محل شما مراجعه کنند و سلامت دستگاه شما را بررسی کنند.


جمع بندی:

داغ شدن ماشین لباسشویی یکی از موارد شایع در هنگام استفاده از این وسیله است که دلایل مختلفی دارد و عدم توجه به هر کدام از آنها باعث بروز خرابی‌های بیشتر و حتی از کار افتادن دستگاه شما می‌شود. ما در این مقاله به شکل کامل تمامی موارد احتمالی را بررسی نمودیم. بهتر است برای کاهش آسیب‌های احتمالی تشخیص و تعمیر دستگاه خود را به متخصصان باتجربه و ماهر بسپارید.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده