علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی

علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی

علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی


علت اصلی تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی  به طور خلاصه به ۳ عامل اصلی بستگی دارد: ۱_ سوختن پمپ تخلیه ، ۲_ گرفتگی مسیر تخلیه ، ۳_ دوپهن شدن ، له شدن و مسدود شدن شلنگ فاضلاب 
ما در این مقاله به طور کامل دلایل تخلیه نشدن آب لباسشویی و روش های رفع آن را شرح داده ایم ، که در صورت بروز مشکلات ساده خود شما مشتریان عزیز بتوانید آن را رفع نمایید . اگر جهت رفع عیب تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی به سرویسکار لباسشویی نیاز داشتید به آسانی میتوانید در عرض کمتر از ۵ دقیقه از طریق ثبت سفارش در سایت www.koolaktahvieh.com با تعمیر کار مد نظر خود ارتباط بگیرید و به مشکل ماشین لباسشویی خود رسیدگی کنید .


خرابی پمپ ماشین لباسشویی 

یکی از اصلی ترین دلایل تخلیه نکردن آب ماشین لباسشویی خرابی پمپ تخلیه میباشد . زمانی که سیم پیچ پمپ تخلیه در اثر استهلاک زیاد یا آبدیدگی از کار میافتد ، پمپ تخلیه سوخته به حساب میاید و جز تعویض پمپ تخلیه توسط سرویکار لباسشویی راه دیگری برای راه اندازی دوباره لباسشویی نیست .

پمپ های تخلیه در انواع مدل و برند از جمله؛ پیچی یا سه پیچ ، چهار خار ، هشت خار و ... موجود است . اما تشخیص اینکه کدام نوع پمپ مناسب لباسشویی شماست باید توسط سرویسکار لباسشویی تشخیص داده شود .


خرابی میل شفت پروانه پمپ

نوع دیگر خرابی پمپ تخلیه لباسشویی به دلیل خراب شدن میله شفت پروانه پمپ اتفاق میافتد که در این صورت نیز چاره ای جز تعویض پمپ لباسشویی توسط تعمیرکار لباسشویی نیست .


گرفتگی شلنگ های لباسشویی

از دیگر دلایل تخلیه نشدن آب لباسشویی گرفتگی شلنگ های لباسشویی است . شلنگ های زیرین لباسشویی یا به اصطلاح دیگر مسیر تخلیه لباسشویی که شامل شلنگ های دیگ به پمپ ، شلنگ پمپ به فاضلاب ( شلنگ فاضلاب لباسشویی) ، سیفون پمپ ، شلنگ تخلیه اضطراری و دریچه تخلیه آب می باشند.

البته در گرفتگی شلنگ های زیرین لباسشویی شکی نیست که از علت های اصلی تخلیه نشدن آب لباسشویی است اما گاهی خود سیفون پلاستیکی لباسشویی دچار گرفتگی میشود و یا ضایعات و سکه آهنی و هر چیزی میتواند جلوی پره های پمپ تخلیه را بگیرد و مانع کار کرد پمپ تخلیه شود که این مشکل گاها توسط خود مشتری رفع میشود .


گرفتگی مسیر تخلیه لباسشویی

 اگر لباسشویی شما دچار گرفتگی مسیر شد، ساده ترین کاری که میتوانید انجام دهید باز کردن دریچه تخلیه لباسشویی است که در قسمت پایین لباسشویی قرار دارد و میتوانید با یک کارد باریک یا یک قاشق درب تخلیه را باز و دریچه ای که حالت پیچی را دارد با دست باز کنید. اگر با دست باز نشد میتوانید با حتیاط از یک انبر دست استفاده کنید و داخل سیفون را تمیز کنید و دوباره دریچه را ببندید اگر نتوانستید که این کار را انجام دهید ، میتوانید از مهارت تعمیر کار لباسشویی در سایت کولاک تهویه استفاده کنید .


استفاده بیش از اندازه از مواد شوینده در ماشین لباسشویی

اگر شما لباسهایی داشته باشید که بیش از اندازه کثیف باشند و نیاز به شستشوی قوی و زیادی داشته باشند ، چاره کار شما استفاده بیش از اندازه از مواد شوینده نیست بلکه انتخاب برنامه درست با تعیین زمان ، مدل شستشو و درجه حرارت و همچنین تعیین دور خشک کن مناسب است .

استفاده اضافی از مواد شوینده لباسشویی باعث ایجاد کف و ماندگاری کف اضافی روی لباسها میشود و زمانی که نوبت به تخلیه آب میرسد فقط آب داخل دیگ تخلیه میشود و کف اضافی روی لباسها میماند .

به توصیه تعمیرکاران لباسشویی کولاک تهویه ، ترجیحا اگر از پودر لباسشویی استفاده میکنید ۱ تا ۱/۵ پیمانه بیشتر استفاده نکنید ، و اگر نرم کننده استفاده میکنید سعی کنید ۱/۲ پیمانه تا ۱پیمانه استفاده کنید و بیشتر از آن نشود .


تخلیه نشدن آب لباسشویی در اثر خرابی برد یا تایمر لباسشویی

در لباسشویی های قدیمی تمامی قطعات با سیمکشی جداگانه به مغز لباسشویی یعنی تایمر متصل هستند . تایمر لباسشویی از چندین پلاتین ریز و درشت و چرخ دنده های پلاستیکی دایره ای شکل و همچنین یک موتور تایمر با قطعات بسیار ریزتر از قطعات خود تایمر تشکیل شده است که وقتی خراب میشود معمولا این خرابی شامل ساییدگی چرخ دنده های پلاستیکی یا سوختن پلاتین ها میشود و دیگر قادر به ادامه دستورات نیست ، از این رو دستور تخلیه آب به پمپ تخلیه و سایر دستورات اجرا نمیشود .

در لباسشویی های اتوماتیک به جای تایمر های قدیمی از برد های الکتریکی استفاده شده که تمامی قطعات برد ها الکتریکی بوده و هیچ گونه قطعه مکانیکی وجود ندارد. برای مطالعه بیشتر در این باره می توانید به مقاله دلیل سوختن برد ماشین لباسشویی رجوع کنید. در صورت هر گونه خرابی میتوان آن را بررسی کرد و به احتمال زیاد میتوان برد را تعمیر کرد ، مثلا قسمتی از برد که فرمان تخلیه آب را برای پمپ تخلیه نمیفرستد در اکثر مواقع میتوان تعمیر کرد .


سولات متداول :

۱_به غیر از دلایل اصلی چه علت های دیگری میتواند  باعث تخلیه نشدن آب لباسشویی شود ؟

دلایلی دیگری مانند قطعی سیم یا خرابی سر سیم و یا گرفتگی فاضلاب اصلی که آب کثیف را پس میدهد میتواند از دیگر دلایل  تخلیه نشدن آب باشد .


۲ _ هزینه تعویض پمپ لباسشویی چقدر است ؟

دستمزد تعویض پمپ لباسشویی در سال ۱۴۰۱ در سایت کولاک تهویه حدود ۳۰۰.۰۰۰ تومان بوده است و این هزینه از ایاب و ذهاب و هزینه خود قطعه جدا میباشد .


۳ _جهت اعزام سرویسکار لباسشویی در تهران برای تعویض پمپ چقدر زمان نیاز است ؟

جهت اعزام فوری سرویسکار برای تعویض پمپ تخلیه کافیست در سایت کولاک تهویه عضو شوید و ثبت سفارش کنید و در کمتر از یک روز به لباسشویی سالم خود دسترسی داشته باشید .

هنوز دیدگاهی ثبت نشده